Kadastriniai matavimai

Kaip vyksta kadastriniai matavimai?

Kadastriniai matavimai dažnai yra vadinami ir geodeziniais matavimais, ir tai nusako tą patį veiksmą. Kadastriniai, arba geodeziniai matavimai, nusako, kokios yra žemės sklypo ribos, gali padėti apskaičiuoti naudmenų plotą, ir t.t. Kai planuojama atlikti tam tikrus keitimus sklype, sklypą padalyti, sujungti su kitu sklypu, norima jį parduoti ar išnuomoti, kadastriniai matavimai yra būtinas formalumas.
Kur kreiptis, kad būtų atliekami matavimai?
Čia neišvengiamai reikės kreiptis į specialistus, kurie turi reikalingą licenciją. Tik tokie matininkai gali atlikti reikalingus darbus, ir visada galite rinktis iš skirtingų šios paslaugos tiekėjų. Nors gana dažnai yra svarbu tai, kokia yra teikiamos paslaugos kaina, tačiau tuo apsiriboti tikrai nereikėtų – įsitikinkite, kad kreipiatės į tikrai patikimus specialistus, tad galite pasidomėti, kaip apie juos atsiliepia klientai.

Kadastriniai matavimai

Kiek kainuos kadastriniai matavimai?

Neretai yra teiraujamasi, kokia yra kadastrinių matavimų kaina, ir tai priklausys nuo daugybės veiksnių: sklypo dydžio ir sudėtingumo, jame esančių statinių skaičiaus, taip pat ir nuo to, kiek yra gretimų sklypų savininkų, ir t.t. Taip pat kaina gali priklausyti ir nuo to, kokią bendrovę nuspręsite pasirinkti,nuo metų laiko bei vietovės, kurioje yra sklypas. Nevertėtų susigundyti vien tik žemomis siūlomų paslaugų kainomis – pirmiausia įsitikinkite, kad įmonė ar asmuo, teikiantys šias paslaugas, gali užtikrinti tikrai puikią paslaugų kokybę. Čia jums gali praversti klientų atsiliepimai, ir taip pat visada galite pasidomėti, ką rekomenduoja šiomis paslaugomis pasinaudoję asmenys – klauskite patarimo savo draugų, giminaičių ar kolegų, ir taip pat nemažai rekomendacijų rasite internetinėje erdvėje.Kaip vyksta kadastriniai matavimai ir kiek tai trunka?

Visas šis procesas susideda iš trijų etapų: pirmiausia matininkas atlieka savo darbą (kiek tai truks, priklausys nuo sklypo sudėtingumo ir kitų veiksnių), tuomet dokumentai perduodami Nacionalinės žemės tarnybai (čia yra tikrinami duomenys, ir tai paprastai trunka 20-30 dienų), ir galiausiai duomenys perduodami Registrų centrui, kur pateikti duomenys yra patvirtinami (tai dažniausiai užtrunka iki 10 darbo dienų). Norint, kad būtų atliekami šie matavimai, reikės pateikti matininkui reikalingus dokumentus: sklypo planą, sklype esančių statinių nuosavybę įrodančius dokumentus ir savininko asmens tapatybės dokumento kopiją.
Susisiekę su pasirinkta bendrove, teikiančia kadastrinių matavimų paslaugas, galėsite gauti atsakymus į visus jums kylančius klausimus, sužinoti preliminarias teikiamų paslaugų kainas, ir galėsite susitarti dėl reikalingos paslaugos teikimo.