Statinio geodezinė nuotrauka

Statinio geodezinė nuotrauka – kas tai yra?

Statinio geodezinė nuotrauka – tai geodeziniai matavimai, pasibaigus įvairios paskirties statinių statyboms. Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus statiniai gali būti pradėti eksploatuoti tik pamatavus, išbaižius ir suderinus statinio geodezinę (kontolinę) nuotrauką.

statinio geodezinė nuotrauka

Kaip atliekama geodezinė nuotrauka?

Pateikus statinio techninį projektą atliekami kontroliniai statinio matavimai valstybinėje koordinačių sistemoje LKS 94. Atliekant statinio geodezinę nuotrauką yra fiksuojami nukrypimai nuo techninio projekto ir rengiamas brėžinys, kuriame atvaizduojami atstumai nuo statinio iki sklypo ribos, statinio aukščiausios vietos altitudė, vidutinė sklypo altitudė ir statinio cokolis. Pagal vidutinę žemės ir statinio aukščiausios vietos altitudes yra nustatomas statinio aukštis. Norint, kad būtų atlikta statinio kontrolinė nuotrauka, bus reikalingi šie dokumentai: žemės sklypo planas, nekilnojamojo turto registro išrašas, statinio techninis projektas ar brėžinys.

Kaip išsirinkti paslaugos tiekėją?

Svarbiausias dalykas ne visada žiūrėti į atliekamų paslaugų kainą. Stenkitės surasti geriausią kainos ir kokybės, o taip pat ir operatyvumo santykį. Statinio geodezinė nuotrauka gali būti atlikta tik atitinkamą kvalifikaciją turinčių specialistų.