Pastatų, patalpų kadastriniai matavimai

Pastatų patalpų kadastriniai matavimai (kitaip vadinama inventorizacija), yra reikalingi tuomet, kada registruojamas arba apibrėžiamas nekilnojamas turtas. Kadastriniai matavimai padeda nustatyti objektų dydį, vertę, fizinę būklę, pakitimus, ir t.t. Pastatų kadastriniai matavimai turi būti atliekami tuomet, kai yra formuojamas naujai pastatytų statinių nekilnojamojo turto teisių objektas, taip pat tuomet, kada norima apibrėžti kelis atskirus nekilnojamojo turto objektus, jungiant kelis įregistruotus objektus į vieną bendrą objektą, ir t.t. Kadastriniai matavimai gali būti atliekami ir nebaigtiems statyti pastatams, kai yra norima juos įregistruoti kaip nebaigtus statyti.

Pastatų patalpų kadastriniai matavimai

Kokių statinių matavimai gali būti atliekami?

Gali būti atliekami šių pastatų kadastriniai matavimai: gyvenamųjų namų ir sodo namelių, butų ir bendrabučių, palėpių ir jų dalių, komercinės paskirties pastatų ir jų dalių, inžinerinių tinklų. Susisiekę su kadastrinių matavimų paslaugas teikiančiais asmenimis galėsite pasiteirauti dėl konkrečių teikiamų paslaugų, ir tuomet galėsite sutarti dėl jums reikalingos paslaugos teikimo.

Kur kreiptis dėl reikalingos paslaugos?

Statinių kadastriniai matavimai gali būti atliekami tik specialistų, dar iki tol, kada valstybinės institucijos pripažins statinius tinkamus naudoti pagal numatytą paskirtį (arba įregistruos kaip neužbaigtus statyti). Pastatų kadastrinius matavimus šiandien atlieka gana nemažai bendrovių, todėl visada galite atrasti tokią kuri pasiūlytų pačias palankiausias teikiamų paslaugų kainas. Ieškodami tinkamiausio paslaugos tiekėjo galite pasidomėti, kaip teikiamas paslaugas vertina klientai, ir tai gali padėti paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą. Pasidomėkite, kas teikia paslaugas jus dominančioje vietovėje, ir netrukus galėsite susisiekti dėl reikalingos paslaugos teikimo.

Pastatų kadastrinių matavimų kaina

Kaina paprastai priklauso nuo paties objekto, kurį siekiama apibrėžti. Taip pat skirtingos bendrovės gali būti nustačiusios gana skirtingus įkainius, tad galite pasidomėti, kas teikia paslaugas palankiausia kaina. Žinoma, pirmiausia įsitikinkite, kad įmonė yra vertinama palankiai, ir nevertėtų susigundyti vien tik gana žemomis kainomis.

Kokių dokumentų reikės?

Norint, kad būtų suteikta reikalinga paslauga, pasirūpinkite būtinais dokumentais, kuriuos reikės pateikti pasirinktam paslaugos teikėjui: bus reikalingas statinių registro pažymėjimas, žemės sklypo preliminarus arba geodezinis planas, statybos leidimas, statinio projektas, įsakymas suteikti adresą, jei adresas dar nėra suteiktas.
Kreipdamiesi į specialistus visada galite pasitikslinti dėl paslaugos teikimo sąlygų bei užduoti jums kylančius klausimus. Priklausomai nuo to, kokių pastatų ar patalpų kadastriniai matavimai bus atliekami, gali skirtis darbų eiga, ir taip pat palanku pasitikslinti dėl dokumentų, kuriuos turėsite pateikti.