Geodeziniai matavimai

Geodeziniai matavimai – svarbus formalumas

Geodeziniai matavimai yra reikalingi tam, kad būtų nustatyti tikslūs žemės sklypo duomenys. Ši paslauga yra reikalinga tuomet, kada žemės sklypą planuojama išnuomoti, padalyti, parduoti ar sujungti su kitu sklypu. Taip pat matavimai yra reikalingi ir tuomet, kada nusprendžiama pakeisti žemės sklypo paskirtį. Geodezinių matavimų paslaugą gali atlikti tik tos įmonės, kurios turi licenciją. Matininkai ir geodezininkai yra atestuojami Nacionalinės žemės tarnybos, yra išduodami kvalifikaciniai pažymėjimai.

Geodezinių matavimų eiga

Matavimų procesas susideda iš kelių etapų : pirmiausia sklypą išmatuoja matininkas, ir parengia reikalingus dokumentus, tuomet paruošti dokumentai perduodami Nacionalinės žemės tarnybai, o tuomet dokumentai registruojami Registrų centre. Viso šio proceso eiga paprastai priklauso nuo sklypo sudėtingumo, ploto, statinių skaičiaus, ir t.t.

Geodeziniai matavimai Vilniuje

Geodeziniai matavimai – kokia kaina?

Matavimo kaina, kaip ir geodezinių matavimų trukmė, paprastai priklauso nuo šių veiksnių: sklypo ploto, užstatymo tankumo, sklypo vietovės, sklypo sudėtingumo, gretimų sklypų savininkų skaičiaus. Taip pat kaina gali priklausyti ir nuo to, koks yra sezonas, tačiau tai paprastai neturi ženklios įtakos kainai. Visada galite palyginti, kokias kainas yra nustatę skirtingi specialistai, tačiau susižavėti itin žemomis kainomis tikrai nereikėtų – rinkitės patikimus matininkus, kurie užtikrins, kad viskas bus atliekama tinkamai.
Reikalingi dokumentai
Norint, kad būtų atliekami geodeziniai matavimai, matininkui turi būti pateikiami šie dokumentai: žemės sklypo planas, nekilnojamojo turto registracijos išrašai, savininko asmens dokumento kopija. Kartais reikia pateikti ir papildomus dokumentus, tokius kaip greta esančių sklypų planai bei registrų išrašai.

Kiek trunka matavimai?

Matininkai gali užtrukti iki kelių dienų, tačiau tai tėra pirminė proceso grandis. Paslaugos terminas priklausys nuo to, kaip greitai dokumentus patvirtins institucijos: pavyzdžiui, Registrų centras dokumentus paprastai įregistruoja per 1-10 darbo dienų, todėl vienareikšmiškai atsakyti, kiek visa tai užtruks, gali būti gana sudėtinga. Jei sklypas yra labai sudėtingas, matininkas gali užtrukti ir iki kelių mėnesių, o Nacionalinės žemės tarnyba patikrą atlieka per 20-30 dienų, jei viskas yra atlikta teisingai.
Jei kiltų tam tikrų klausimų, susijusių su jus dominančia paslauga, galite tiesiog susisiekti su specialistais, kurie mielai atsakys į jums rūpimus klausimus. Jei turi būti atliekami geodeziniai matavimai, nepasilikite to paskutinėms dienoms – visas šis procesas trunka pakankamai ilgai – nepamirškite, kad tai neapsiriboja vien tik matininko darbu, ir šis etapas paprastai trunka trumpiausiai.